vrijdag 13 april 2012

Les 3

Voorbereiding

Groep 6
Vakgebied/onderwerp: Beeldende Vorming / Drama
Lesduur: 80 minuten
Wat: een bewegende, vrolijke pop maken van verschillende materialen.
Beeldend probleem: maak een vrolijke pop die kan bewegen met de aanwezige materialen.
Beeldend doel: laat zien dat de pop vrolijk is.
Technisch doel: zorg dat de pop kan bewegen.
Beeldaspecten: licht, kleur, vorm, ruimte, structuur.
Materiaal: wc-rollen, ijzerdraad, katoenen draad, gekleurde papierstroken, gekleurd papier, lijm, schaar, prikpen.
Bronnen: animatiefilm ‘Ratatouille’, diverse fragmenten o.a. keuken Linguini blind leren koken, slapende Linguini in keuken van restaurant.

Beginsituatie:
Leerlingen hebben de theorieles over de film ‘Ratatouille’ gevolgd en hebben de film bekeken a.d.h.v. de kijkwijzer.
Lesdoel:
De leerlingen kunnen vertellen wat de kenmerken zijn van vrolijkheid.
De leerlingen kunnen een bewegende, vrolijke pop maken met de aanwezige materialen.

Introductie (10 minuten)
De helft van de leerlingen krijgt een blinddoek om. De andere leerlingen geven een opdracht om iets te doen, zodat de geblinddoekte voelt hoe het is om op commando te bewegen. Daarna wisselen ze van rol. Na het rollenspel kijk je samen naar het filmfragment dat Linguini blind leert koken. Je ziet hoe Linguini beweegt op commando en je hebt het zelf ervaren. Neem dit mee in het maken van een bewegende pop.

Kern (60 minuten)
We leggen de opdracht uit. De leerlingen gaan een bewegende, vrolijke pop maken met de aanwezige materialen. Ze denken na hoe ze vrolijkheid in de pop kunnen weergeven. Zorg dat de pop kan bewegen. Bedenk welke materialen je hiervoor kunt gebruiken.

Afsluiting (10 minuten)
De leerlingen ruimen hun materialen op. Ze gaan in de kring zitten en hebben hun gemaakte pop op schoot. Samen met de leerlingen bespreek je waar je tegenaan bent gelopen? Hoe hebben de leerlingen de pop bewegend gemaakt? Welke materialen hebben ze hiervoor gebruikt en wat zouden ze eventueel kunnen verbeteren? Hoe vrolijk zijn de poppen? Wat hebben ze geleerd, wat zou beter kunnen?

Geen opmerkingen: