vrijdag 13 april 2012

Les 2

Voorbereiding

Groep 6
Vakgebied/onderwerp: Beeldende Vorming / Drama
Lesduur: 60 minuten
Wat: tekening maken van een dier met menselijke eigenschappen.
Beeldend probleem: teken een dier met menselijke eigenschappen, waarbij je gebruik maakt van grijze potloden in verschillende hardheden en gum.
Beeldend doel: een menselijke eigenschap weergeven in een dier.
Technisch doel: gebruik maken van grijs potlood in verschillende hardheden en gum.
Beeldaspecten: licht, vorm, structuur.
Materiaal: A4 tekenpapier (120 grs.), potloden in 3B, HB en 1H, gum.
Bronnen: animatiefilm ‘Ratatouille’, diverse fragmenten o.a. Remy die op zijn achterpoten loopt, Remy in de pot met deksel bij de Seine.

Beginsituatie:
Leerlingen hebben de theorieles over de film ‘Ratatouille’ gevolgd en hebben de film bekeken a.d.h.v. de kijkwijzer. De leerlingen zijn bekend met de hardheden van de potloden.
Lesdoel:
De leerlingen kunnen menselijke eigenschappen benoemen en uitbeelden.
De leerlingen kunnen een dier tekenen met menselijke eigenschappen.

Introductie (10 minuten)
De leerlingen kijken naar fragmenten uit de film, waarin de menselijke eigenschappen zijn terug te zien in de dieren. Naar aanleiding van het fragment hebben we een gesprek, waar o.a. de volgende vragen aan bod komen: waaraan kun je zien dat…, hoe kun je het versterken. Na het gesprek gaan de leerlingen in tweetallen menselijke eigenschappen uitbeelden. Een aantal leerlingen beelden het uit aan de andere leerlingen.

Kern (40 minuten)
We leggen de opdracht uit. De leerlingen gaan een tekening maken van een dier met menselijke eigenschappen. Denk daarbij aan wat je net gezien hebt. Gebruik de hardheid van de verschillende potloden om de menselijke eigenschappen te versterken.

Afsluiting (10 minuten)
De leerlingen ruimen hun materialen op. Ze gaan in de kring zitten en leggen hun tekening voor zich op de grond. Je bespreekt het proces, waar zijn ze tegenaan gelopen, wat hebben ze geleerd, wat zou beter kunnen?

Geen opmerkingen: